В Європі склали список санкцій проти представників військового і оборонного секторів РФ

Державам-членам ЄС представили пропозиції щодо дванадцятого пакету санкцій проти росії. Проект рішення передбачає введення обмежень проти 120 фізичних та юридичних осіб, зокрема, представників військового і оборонного секторів рф.

Обмеження щодо них запровадять через їхню роль у підриві суверенітету та територіальної цілісності України. Крім військових, до переліку увійшли представники ІТ-сектору та інших важливих галузей.

Окремо хочуть покарати причетних до організації псевдовиборів на тимчасово окупованих росією територіях України, відповідальних за примусове “перевиховання” українських дітей, а також причетних до поширення дезінформації та пропаганди рф.

Також Єврокомісія пропонує запровадити нові заборони на імпорт та експорт. У пропозиціях йдеться про заходи, спрямовані на посилення стелі ціни на нафту та протидію ухилянню від санкцій ЄС.

Раніше повідомлялось, що до нового санкційного пакету увійде заборона на імпорт (прямий або непрямий) алмазів із росії. Стосується це сировини як російського походження, так і експортованої з рф чи тієї, що прямувала транзитом. Обмеження поширюється на готові ювелірні вироби з діамантами.

Заборону впроваджуватимуть поетапно: з січня й до вересня 2024-го, беручи до уваги необхідність розгортання відповідного механізму відстеження, який уможливить ефективні заходи примусу та мінімізує збої для учасників ринку.

Нагадаємо, нещодавно Сполучені Штати Америки ввели санкції проти Олександра Захарова – співвласника російської компанії Zala Aero Group, яка розробила і випускає баражуючі боєприпаси “Ланцет”. Захаров володіє контрольним пакетом акцій (50,85%) Zala Aero Group. Він також є головним конструктором компанії. Її другою часткою володіє концерн “Калашников”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.