В Україні розробили протимінні чоботи (Відео)

В Харкові підприємство “Український ресорний центр” розробило і почало виготовляти взуття, яке захищає ноги при підриві на протипіхотних мінах. Про це Reuters розповів власник виробництва Ігор Єфименко.

Його підприємство виготовляло різноманітні запчастини для цивільної техніки. Після повномасштабного вторгнення перекваліфікувалося на виробництво бронежилетів, плитоносок, шоломів і мішеневих установок. До протимінного взуття вони прийшли випадково.

“Ідея прийшла до мене як в фільмах. Один з моїх родичів наступив на міну-пелюстку і втратив частину пальців на нозі. Я задумався, як цьому запобігти. Прийшов до рятувальників з прототипом захисного взуття для саперів. Вони запропонували взяти за приклад зразки таких канадських розробок”, – розповів Ігор Єфименко.

Розроблені підприємством Єфименка черевики через їхній вигляд почали називати чоботами-павуками. Мають чотири “лапи”. При їх ступанні на міну вибухова хвиля розосереджується по сторонах. На сапера спрямовується лише непрямий удар.

Продукція заводу вже допомагає українським військовим. Під Херсоном на міні ПМН-2 підірвався сапер, який мав на ногах чоботи-павуки. Обійшлося лише переломом, хоча ПМН-2, за тактико-технічними характеристиками, відриває ногу по коліно і наносить потужне теплове ураження, яке призводить до смерті.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що сапери ЗСУ знешкоджують протитанкові міни українським пристроєм ДЗМ-1.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.