В Україні розгорнуть ще одну систему Patriot з Німеччини

В Україні взимку розгорнуть ще одну систему протиповітряної оборони Patriot, яку доставлять з Німеччини. Про це заявив посол ФРН в Україні Мартін Єгер у інтерв’ю Украінформу.

“Наразі на місцях знаходяться вже чотири доставлені з Німеччини системи ППО IRIS-T. Під час свого візиту міністр анонсував, що найближчими роками ми поставимо додаткові системи”, – сказав німецький посол.

Також він згадав про фінансову підтримку для підготовки української енергетичної мережі до зими. Крім того, Берлін передав Україні велику кількість генераторів та іншого обладнання для енергетичної галузі.

“Ситуація взимку зараз може стати дуже складною. Українська сторона зробила все можливе, щоб підготуватися до цієї ситуації. Ми допомогли з підготовкою”, – додав Єгер.

Зенітний ракетний комплекс Patriot у 1980-х роках замінив систему Nike Hercules, як основну складову протиповітряної оборони високого та середнього рівня армії США, і ЗРК MIM-23 Hawk, як тактичну систему ППО середнього рівня.

На додаток до цих ролей, Patriot отримав функцію системи протиракетної оборони армії США, яка зараз є основною місією Patriot. Очікується, що система працюватиме щонайменше до 2040 року.

Вперше про передачу ЗРК Patriot Україні заговорили під час візиту президента України Володимира Зеленського до США у грудні минулого року. За місяць після телефонної розмови президента США Джо Байдена і канцлера ФРН Олафа Шольца стало відомо про рішення Німеччини передати батарею MIM-104 Patriot Україні.

Нагадаємо, у серпні в рамках пакету військової допомоги Україні Німеччина передала Києву дві пускові установки ЗРК Patriot. Про це йшлося на сайті німецького уряду. 

Раніше генеральний директор компанії Грег Хейс у коментарі виданню The Wall Street Journal заявив, що був вражений ефективністю комплексу, який поряд з іншими системами ППО в Україні знищив майже 90% російських цілей. Корпорація Raytheon Technologies збільшить виробництво зенітно-ракетних комплексів Patriot до 12 батарей на рік, з яких п’ять буде призначено до постачання до України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.