В Україні перенесли день вшанування танкістів

В Україні відтепер не відзначатимуть День танкіста, замість нього запровадили День танкових військ. Дата святкування переноситься з другої неділі вересня на 14 вересня. Про це йдеться в указі президента Володимира Зеленського №574/2023.

Документом скасовано дію указу колишнього президента Леоніда Кучми “Про День танкістів”, згідно з яким свято відзначалося у другу неділю вересня. Замість нього в Україні встановлено День танкових військ, який відзначатиметься щорічно 14 вересня.

Такі зміни пояснюються необхідністю вшанувати мужність та героїзм воїнів-танкістів, виявлені в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткуванням нових військових традицій.

В указі Кучми про День танкіста йшлося про “підтримку ініціативи ветеранів танкових військ і танкобудівників України, враховуючи бойові заслуги танкістів у роки Другої світової війни” та “виховання воїнів-танкістів Збройних Сил України на кращих традиціях попередніх поколінь”.

У другу неділю вересня день танкіста продовжують відзначати в росії.

Нагадаємо, українські танкісти все активніше використовують на фронті німецькі Leopard. Нещодавно військові показали атаку двох танків Leopard 2A4 на позиції окупантів у Запорізькій області. Танкісти опублікували відео, у якому можна побачити роботу Leopard 2A4 зсередини.

Також, на днях з’явилися унікальні кадри танкового бою за участю українського Leopard 2A6 проти двох російських танків. Ймовірно, українському екіпажу протистояли Т-80БВМ окупантів. Відео зняли у червні, на початку Запорізької операції.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.