В Сирії завдано удару по головному порту країни в Латакії – Ізраіль заперечує свою причетність

Сирійські військові заявили, що ізраїльські військові літаки випустили ракети по порту прибережного міста Латакія вранці у вівторок, не завдавши жодних людських втрат. Сирійські державні ЗМІ цитують неназваного військового чиновника, який повідомив, що кілька ракет влучили в зону контейнерів у порту, підпаливши деякі з них. Більше подробиць посадовець не повідомив.

Це був рідкісний напад на порт Латакії, життєво важливий об’єкт, куди велика частина сирійського імпорту надходить у розорену війною країну.

Сирійське державне телебачення повідомило, що в порту пролунало п’ять вибухів, а в зоні контейнерів спалахнула величезна пожежа, а в порт прибули пожежні машини.

Від ізраїльських військових коментарів не було .

Протягом багатьох років Ізраїль завдав сотні ударів по цілях у підконтрольній уряду Сирії, але рідко визнає чи обговорює такі операції. Деякі з ударів у минулому були спрямовані на головний аеропорт столиці Дамаску.

Однак Ізраїль визнав, що розглядає як цілі бази розгорнутих у Сирії союзних Ірану збройних формувань, таких як ліванське угруповання Хезболла. Також збройні сили Ізраілю що атакують конвої, які, як вважають, призначені для ополченців.

“Хезболла” воює на боці сирійського президента Башара Асада в десятирічній громадянській війні.

Ізраїль каже, що присутність Ірану на його північному кордоні є червоною лінією, що виправдовує удари по об’єктах і зброї всередині Сирії.

За матеріалами Washington Post