В США заперечили проведення переговорів щодо перемир’я в Україні

Представники США не проводили консультацій стосовно можливого початку мирних переговорів з росіянами. Про це вчора під час брифінгу заявив заступник речника Державного департаменту США Ведант Пател.

Зовнішньополітичному відомству США нічого не відомо про подібні консультації з українською стороною і Вашингтон не збирається підштовхувати Київ до переговорів з кремлем.

“Нічого, що стосується України, не має відбуватися без України. Нам не відомо нічого про будь-які розмови з Україною щодо переговорів поза межами формули миру”, – зазначив Пател.

Він підкреслив, що будь-які переговори з росією має ухвалювати Україна, а Сполучені Штати будуть надалі надавати підтримку для українського народу.

Також Ведант Пател прокоментував нещодавні заяви президента України Володимира Зеленського про недоречність проведення президентських виборів у 2024 році.

“У контексті виборів також важливо пам’ятати, що майже 20% території України окуповані. Десятки мільйонів її громадян переміщені через війну росії, багато з них перебувають за межами країни як біженці. Крім того, росія продовжує щоденні бомбардування цивільної інфраструктури по всій Україні”, – пояснив чиновник.

Пател наголосив, що США чітко заявили українським партнерам про зобов’язання підтримувати Україну не лише в її боротьбі проти росії, але “підтримувати обережний і конституційний підхід до підтримки міцності демократії у воєнний час”.

Раніше президент Володимир Зеленський також спростував інформацію ЗМІ про нібито обговорення можливого перемир’я України з росією. 

Нагадаємо, на днях з’явилась інформація від інформагенство NBC News із посиланням на американських високопосадовців про те, що у США та ЄС почали обговорювати з Україною можливість проведення мирних переговорів з росією. Одне з таких обговорень відбулось минулого місяця на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.