В США та ЄС почали обговорювати із Україною можливі переговори з окупантами – NBC News

Посадовці з США та ЄС почали обговорювати з Україною можливість проведення мирних переговорів з росією. Про це інформагенство NBC News із посиланням на американських високопосадовців.

Одне з таких обговорень відбулось минулого місяця на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. За даними телеканалу, у обговореннях, зокрема, йшлося про те, від чого Україні, можливо, доведеться відмовитися, щоб досягти домовленостей.

Розмови про домовленості з окупантами почалися на тлі занепокоєння американських і європейських посадовців тим, що війна зайшла в глухий кут. На них вплинула також менша спроможність надавати допомогу Україні.

В уряді США занепокоєні тим, наскільки менше уваги громадськості привертає війна в Україні з моменту початку конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС. Посадовці побоюються, що така зміна може ускладнити отримання додаткової допомоги для України.

Україна, ймовірно, матиме час до кінця року або трохи більше, перш ніж розпочнуться більш термінові дискусії про мирні переговори. Американські посадовці поділилися своїми думками щодо таких термінів з європейськими союзниками.

Водночас, як сказали двоє американських посадовців, адміністрація Байдена не має жодних ознак того, що Путін готовий до переговорів з Україною.

За їхніми словами, він все ще вважає, що може “перечекати Захід”. Тобто продовжувати воювати доти, доки США та їхні союзники не втратять підтримку фінансування України, або доки боротьба за постачання Києву зброї та боєприпасів не стане надто обтяжливою.

Раніше “Військовий кур’єр” проаналізував становище України на міжнародній арені у матеріалі “Гра на перемогу. Як в США змінюється риторика щодо України”. Зокрема, у ньому йшлося, що в США поступово відмовляються від своєї позиції, яку спостерігали останні півтора року. Вона полягала у тому, що головною ціллю американців було не дати Україні програти. Однак тепер все більше американських політиків говорить про перемогу України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.