В Росії засудили школяра, який фотографував військових

Верховний суд республіки Адигея, що на Північному Кавказі у рф, засудив до чотирьох років колонії 18-річного Кевіна Ліка, жителя міста Майкоп. ФСБ звинуватила його у державній зраді.

Про це повідомила інформаційна служба ВВС.

Лік начебто був незгодним з політичним курсом росії та війною в Україні – яку в рф називають “спеціальною військовою операцією”. Він став наймолодшим фігурантом справи, відкритої за “шпигунство”. Вперше в росії по цій статті засудили школяра.

Розгляд справи відбувався у закритому режимі. У повідомленні пресслужби суду йдеться, що “Лік з 23 грудня 2021 року до 8 лютого 2023 року здійснював візуальне спостереження” та фотографував у Майкопі “місця дислокації” російської військової частини. Фотографії він електронною поштою надсилав “представнику іноземної держави”.

Мешканець Майкопа отримав чотири роки колонії загального режиму – це втричі нижче за мінімальний термін, який передбачає стаття про держзраду. Такий вирок був винесений з урахуванням пом’якшувальних обставин – віку на момент скоєння злочину, співпраці зі слідством, визнання вини. Відіграли роль також гарне навчання та перемоги на різних олімпіадах.

Нагадаємо, влітку і восени росією прокотилася хвиля підпалів військкоматів. Лише за тиждень росіяни по всій країні підпалили понад 30 військкоматів. Більшість паліїв – пенсіонери чи або ж люди похилого віку. Найстаршому було 82 роки. Це була жінка, яка прийшла до будівлі військкомату Красноармійського району Волгограда з коктейлем Молотова в руках. У кількох випадках військкомати підпалювали студенти та навіть неповнолітні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.