В Росії кількість активних прихильників війни з Україною скоротилася до 12%

Серед мешканців росії кількість активних прихильників війни з Україною скоротилася до 12%. Про це свідчать дані опитування, яке проводили наприкінці жовтня соціологи проекту “Хроніки”.

Це мінімуму за весь час війни в Україні. Ще в лютому кількість бажаючих продовжувати бойові дії становила 22%. Тепер таких у півтора рази менше, ніж прихильників якнайшвидшого завершення війни. Про це написало видання The Moscow Times.

“Йдеться про прийняття поразки. Коли хтось ввів війська, не досяг цілей і вивів — це значить програв, – прокоментував результати опитування керівник проекту “Хроніки” Олексій Міняйло. – За такий легальний програш зараз більше росіян, ніж за продовження війни”.

Хоча влада хвалиться стійкістю російської економіки, рекордне за 15 років зростання реальних зарплат, все більше громадян рф відчувають на собі вплив санкцій. Вони скаржаться на реальне зменшення доходів і депресію, що наростає.

За даними проекту “Хроніки”, у 44% сімей знизилися доходи, кожен п’ятий респондент повідомив про відсутність у аптеках потрібних ліків. 52% опитаних розповіли, що переживали напади тривоги. Частка таких з початку повномасштабного вторгнення в Україну збільшилася на 20%.

В росії навіть серед тих, хто виступає за продовження війни, кожен четвертий розуміє, що збільшення витрат на армію до рекордного рівня з часів СРСР завдасть йому особисто економічної шкоди. Серед тих, хто говорить про підтримку війни, 18% вважають, що їхнє матеріальне становище погіршиться через збільшення витрат на війну.

За всіма осмисленими індикаторами група прихильників війни зменшується.

“Ядро прихильників війни становить абсолютну меншість”, – підсумували соціологи.

Нагадаємо, в росії за тиждень під час рейсів зламалися 10 цивільних літаків. Зокрема, у новосибірському аеропорту Толмачово через загоряння у двигунах здійснив екстрену посадку пасажирський літак. На борту було 176 людей. Перед тим, спалахнув двигун вантажного Ту-204 (рейс Улан-Уде – Чженчжоу).

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.