В Нідерландах засудили ділка, який постачав росіянам мікросхеми для “Шахедів”

Національна поліція України ініціювала міжнародну операцію для ліквідації каналу постачання мікросхем для “Шахедів” з Євросоюзу до росії. Завдяки цьому, в Нідерландах засудили одного із постачальників підсанкційних складників дронів. Про це повідомила пресслужба поліції.

Слідчі розібрали два безпілотники, які росіяни використовували для ударів по Україні. За сприяння Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України встановили ряд виробників високотехнологічної продукції, блоків управління та мікросхем. Це європейські та американські компанії, продукція яких потрапляла в росію для виробництва ударних дронів, всупереч встановленим санкціям й обмеженням.

Усю зібрану інформацію передали до Європолу і компетентних правоохоронних органів країн ЄС. Першим на запит відгукнулась Служба розслідування фінансових злочинів Міністерства фінансів Королівства Нідерланди. Було розпочато міжнародну операцію “Дрейк”.

Під час операції зібрали докази щодо російського підприємця, який постійно мешкав на території Нідерландів. Протягом останніх семи місяців він постачав на територію росії мікросхеми для потреб армії та оборонного комплексу країни-терориста. Для маскування своєї протиправної діяльності ділок використовував фіктивні фірми, зареєстровані на Мальдівах.

На підставі зібраних в рамках міжнародної операції “Дрейк” доказів, суд міста Роттердам засудив росіянина на півтора року позбавлення волі та сплати штрафу 200 тис. євро.

Нагадаємо, незодавно Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук опублікував відео роботи американського зенітно-ракетного комплексу Hawk в Україні. Застосували зброю для відбиття атаки “Шахедів”. “Західна зброя довела і продовжує доводити свою ефективність на полі бою!” – підписав оприлюднені кадри у Телеграм-каналі Микола Олещук.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.