У Лівії зникло 2,5 тонни урану: можливий російський слід

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) під час перевірки полігону в Лівії виявили відсутність 10 бочок з ураном.

Як повідомляють в установі, під час інспекції 14 березня, уповноважені особи не дорахувалися приблизно 2,5 тон концентрату уранової руди. Також в МАГАТЕ зазначили, що даний полігон знаходиться на території, що не контролюється міжнародно визнаним урядом у Тріполі.

“Втрата інформації про нинішнє місцезнаходження ядерного матеріалу може представляти радіологічний ризик, а також проблеми для ядерної безпеки” – сказав представник МАГАТЕ.

Варто зауважити, що для своєї ядерної програми Лівія ще з 70-х років минулого століття закуповувала уранову руду у сусіднього Нігера. На початку 2000-х років, країна володіла понад 2000 тон концентрату уранової руди.

Імовірно, згаданий полігон зберігання ядерного матеріалу знаходиться на території, підконтрольній уряду в Тобруці, який підтримує росія. На сьогоднішній день відомо, що на ряді стратегічних місцевих об’єктів дислокуються найманці російської ПВК “Вагнер”.

Нагадуємо, що 6 лютого 2023 року Верховна Рада України визнала ПВК “Вагнер” міжнародною злочинною організацією.