Через війну в Україні РФ втрачає військову перевагу в Балтійському регіоні – Newsweek

Внаслідок широкомасштабного вторгнення в Україну Росія втрачає військову перевагу в Балтійському регіоні. Про це повідомляє Newsweek.

У Французькому інституті міжнародних відносин (IFRI), професор-дослідник Павло Баєв опублікував звіт. Він робить висновки про те, що війна з Україною завдала величезної шкоди рф, її армії, повідомляють журналісти видання.

За їхніми словами протягом тривалого часу країни Балтії були центром уваги НАТО. Альянс зміцнив свої позиції в регіоні підозрюючи, що рф втрачає свою перевагу в регіоні.

Науковець вважає, що росія постала перед проблемою здатності утримувати великі сили на західному фланзі. На думку вченого, Росія не зможе відновити своє становище в Балтійському регіоні.

“Росія фактично втратила свою позицію сили й здатність погрожувати своїм сусідам проєкціями військової могутності. І хоча для багатьох західних політиків ці зміни видаються неприродними та перехідними, у Москві їх сприймають як неприйнятні та незворотні”, – повідомив Баєв.

Він також зауважив, що кордон Росії з країнами в Балтійському регіоні історично був основним каналом взаємодії із заходом.

“Проблема в тому, що організаційні та оперативні зміни, які відбуваються в російській армії, спричинені невдачами в тривалій війні. Вони навряд чи зможуть забезпечити корисні напрямки для подальших реформ”, – йдеться у звіті аналітика.

Водночас Збройні сили України розвиваються в плані переозброєння на нові системи та реорганізації для ведення сучасної війни.

Нещодавно “Військовий кур’єр” писав про те, що у найближчому майбутньому росія може також попрощатися зі статусом одного з найбільших експортерів зброї у світі. Попит на продукцію російського ВПК стрімко скорочується, про що свідчить аерокосмічна виставка Dubai Airshow, яка нещодавно пройшла в Об’єднаних Арабських Еміратах і яка є одним з найбільших майданчиків для виробників військової авіатехніки у світі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.