В Авдіївці РФ перейшла до застосування заборонених касетних авіабомб (Відео)

Вночі в Авдіївці РФ вперше застосувала касетні авіабомби РБК-500 з модулем УМПК. Відео з використанням заборонених боєприпасів показали російські військові.

Одна така бомба містить близько 250 суббоєприпасів. Вони розсипаються на площі у 200 квадратних метрів. Зважаючи на сумнівний модуль керування УМПК, такі боєприпаси є дуже небезпечними. Важко передбачити, де саме впаде така бомба і хто потрапить під удар.

Саме тому такі боєприпаси заборонено використовувати міжнародним гуманітарним правом, адже вони належать до категорії зброї, яка завдає надмірних ушкоджень або має невибіркову дію.

Простими словами, касетні боєприпаси загрожують цивільному населенню, бо вражають широку площу, не відрізняючи військових від мирних жителів, певна кількість яких досі залишається в Авдіївці.

З таких міркувань Сили оборони не використовують касетні боєприпаси там, де можуть бути цивільні. Росіяни ж готові порушувати будь-які правила ведення війни, аби досягти своєї мети.

Ситуацію з загрозою для цивільного населення в Авдіївці ускладнює застосування “керованого модуля”.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що УМПК – це примітивна конструкція з крила. В польотне положення після скидання її приводить пружинний пристрій, що знаходиться під натягом. Стримує пристрій – клямка.

Під час скидання бомби одночасно проводиться постановка модуля в польотне положення. Тобто, розкриття крила і зведення бомби в боєздатний стан. Існує велика ймовірність того, що у цьому процесі щось піде не так.

УМПК може збільшити дальність польоту снаряда, але точність удару – це дуже сумнівний параметр.

Саме тому такі “модернізовані” касетні авіабомби є дуже небезпечними, адже вони можуть вразити й випадкову ціль.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.