Північна Македонія стала другою балканською країною, де навчають українських військових

Північна Македонія завершила навчання першої групи українських військових. Міністр оборони країни заявляє, що інформацію про тренування тримали в таємниці з міркувань безпеки. Подібні тренування триватимуть “доки в цьому буде потреба”. Про це повідомляє BalkanInsight.

Північна Македонія завершила успішне навчання групи українських солдатів. Про це повідомила міністр оборони Слав’янка Петровська. Навчання відбувалося “на об’єктах, що належать армії Республіки Північна Македонія, щодо яких було прийнято відповідне рішення уряду”, – заявила Петровська.

Вона також додала, що її країна, яка приєдналася до НАТО у 2020 році, продовжуватиме навчати українських військових протягом 2024 року і “доки в цьому буде потреба”. Інформацію про специфіку підготовки і кількість українських солдатів, які пройшли тренування наразі не розголошують.

Навчання роблять Північну Македонію другою після Румунії балканською країною, яка надає Україні військові навчальні бази на власній території.

З початку широкомасштабної війни Північна Македонія надала Україні десять партій військової допомоги.  Маленька країна, яка зараз поповнює запаси західного обладнання, передала Києву близько 30 танків Т-72 радянських часів, 12 ударних вертольотів радянських часів Мі-24 і чотири штурмових літаки Су-25. Цікаво, що усю цю техніку закупили в Україні ще у 2001 році.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.