sea dawn landscape nature
Photo by Şahin Sezer Dinçer on Pexels.com

Уряд Сомалі відмовляється від антипіратських операцій ООН – Абукар Дахір Осман

Рада Безпеки ООН у п’ятницю одноголосно проголосувала за те, щоб дозволити міжнародним військово-морським силам продовжувати використовувати всі необхідні засоби для боротьби з піратством біля узбережжя Сомалі — але лише протягом наступних трьох місяців, оскільки уряд Сомалі стверджує, що піратських інцидентів не було вже більше ніж чотири роки і пора закінчувати операцію.

До цього Рада поновлювала дозвіл регіональним організаціям і країнам на боротьбу з піратством і збройним пограбуванням біля узбережжя країни Африканського Рогу кожні 12 місяців. Але цього року проти ще одного річного поновлення заперечував уряд Сомалі, згода якого потрібна. «Ми віримо, що резолюції Ради Безпеки щодо піратства та збройного пограбування біля узбережжя Сомалі успішно досягли поставленої мети», – сказав посол Сомалі в ООН Абукар Дахір Осман після голосування. Він сказав, що через 13 років після ухвалення першої резолюції ради про боротьбу з піратством, віха «чотири роки поспіль без жодного піратського інциденту та жодного заручника піратства в Сомалі є справжнім свідченням того, що федеральний уряд Сомалі володіє проблемою, крім того за нашу наполегливу роботу у співпраці з нашими міжнародними партнерами».

Осман тако сказав, що Сомалі дало згоду на тримісячне продовження мандату, щоб дозволити перехід до двосторонніх домовленостей у національних водах Сомалі, «щоб допомогти нам у морській безпеці, що є єдиним стійким способом збереження важко зароблених досягнень».

У резолюції Ради Безпеки вітається постійне зниження кількості викрадень суден біля берегів Сомалі з 2011 року і те, що з березня 2017 року не повідомлялося про жодних успішних викрадень з метою отримання викупу. Але вона визнала «постійну загрозу, яку створюють відродження піратства та збройного пограбування на морі, ” з посиланням на звіти Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша і Контактної групи з піратства біля узбережжя Сомалі, які продовжують ілюструвати, що піратство “було придушене, але не викоренене”.

Резолюція схвалює зусилля військово-морських сил Європейського Союзу в районі Сомалі, які були розпочаті в грудні 2008 року, а також діяльність Африканського Союзу по боротьбі з піратством на березі Сомалі та інші військово-морські зусилля в регіоні, в тому числі Китаєм, Індією, Японією. , Південна Корея та Росія.

Три десятиліття хаосу — від воєначальників до «Аш-Шабаб», пов’язаної з «Аль-Каїдою» і появи угруповання, пов’язаного з «Ісламською державою», — розірвало Сомалі, яке лише за останні кілька років почало намагатися відновитися. Тиск на президента Мохамеда Абдуллахі Мохамеда з метою проведення виборів посилився, оскільки вибори, заплановані на 8 лютого, не відбулися.

Відзначаючи покращення в Сомалі, Рада Безпеки також заявила, що вона також «визнає, що піратство посилює нестабільність у Сомалі, вводячи великі обсяги незаконних готівкових коштів, які підтримують додаткову злочинність, корупцію та тероризм».

Відповідаючи на запитання що станеться з військово-морськими операціями, коли мандат ради закінчиться через три місяці, посол Нігеру в ООН Абду Абаррі, який є нинішнім президентом Ради, сказав журналістам Associated Press: «Ми продовжимо переговори і чекатимемо на результат переговорів між Сомалі та Африканським Союзом».

Політичний координатор Франції Шераз Гасрі заявив Раді, що три місяці занадто мало, щоб дозволити Європейському Союзу та іншим продовжити військово-морську операцію «за належних умов».

“Існує ризик вакууму безпеки, який буде катастрофічним для Сомалі і для регіону в цілому”, – попередила вона. «Дійсно, операція не обмежується лише обмеженням піратства, вона також зупиняє торгівлю зброєю та зброєю для «Шабаб», а також охорону човнів для постачання продовольства та гуманітарної допомоги в Сомалі». Гасрі сказав, що Франція продовжуватиме слухати владу Сомалі і «бере до уваги їхнє бажання координувати боротьбу з піратством». У свою чергу, за її словами, Франція просить Сомалі визнати, що така еволюція потребує «узгоджених зусиль» і що морську безпеку неможливо відокремити від загальної зміни безпеки в країні.

Посол Ірландії в ООН Джеральдін Бірн Нейсон повторила стурбованість Франції загрозою операції ЄС, яка, за її словами, була «вирішальною».

За матеріалами The Washington Post