Уряд Німеччини перед відставкою експортував зброї на рекордні 9 мільярдів євро

Німецький журнал Der Spiegel цього тижня повідомив, що уряд Ангели Меркель що йде, “в останню хвилину” схвалив мільярдні угоди на експорт зброї. Колишній уряд схвалив угоди на суму майже 5 мільярдів євро (5,6 мільярда доларів) за останні дев’ять днів свого перебування на посаді. Таким чином загальний експорт зброї Німеччини досяг рекордних за рік 9,04 мільярда євро. Такі дії дуже схожі на формування “золотого парашуту” для Меркель та її міністрів.

Згідно з угодами що укладені за останні дні, Thyssenkrupp Marine Systems може поставити до Єгипту три фрегати MEKO A-200 EN; Компанія Diehl Defense отримала дозвіл на продаж 16 систем протиповітряної оборони IRIS-T SLS/SLX до Єгипту; і ThyssenKrupp Marine Systems дозволено експортувати до Сінгапуру додаткові підводні човни Type 218 SG.

23 листопада 2021 року було оголошено про створення нової коаліції, наступником Меркель був висунутий Олаф Шольц. Три угоди були схвалені Федеральною радою безпеки, до складу якої входить не лише канцлер, а й кілька міністрів, наприклад міністр фінансів. Міністром фінансів при попередньому уряді Меркель був Шольц, тобто новий канцлер Німеччини був обізнаний про домовленості. Тодішній міністр економіки Петер Альтмаєр надіслав листа про угоди 7 грудня президенту Бундестагу Бербелю Басу, за день до присяги канцлера Олафа Шольца. Меркель продовжувала виконувати обов’язки канцлера до 8 грудня 2021 року.

Клас Invincible (також відомий як Type 218SG) — клас підводних човнів з повітрянонезалежною силовою установкою (AIP), замовлений ВМС Республіки Сінгапур у ThyssenKrupp Marine Systems. Початкова угода щодо двох підводних човнів була оцінена в 1,6 мільярда євро, включаючи логістику та навчання екіпажу. 16 травня 2017 року міністр оборони Сінгапуру Нг Енг Хен оголосив про замовлення ще двох підводних човнів Type 218SG в цілому на чотири. Перші два будуть доставлені в 2021 і 2022 роках, а решта дві будуть доставлені в 2024.

Перший підводний човен Type 218SG, названий RSS Invincible, був спущений на воду під час церемонії в Кілі 18 лютого 2019 року. Вона розпочала свої ходові випробування в Вересень 2020. Тип 218SG заснований на проекті концептуального підводного човна Type 216 від Howaldtswerke-Deutsche Werft.Очікується, що на індивідуальний дизайн вплине експортний підводний човен Тип 214 або Тип 216.

Серед можливостей буде AIP і бойова система, розроблена як Atlas Elektronik, так і ST Electronics. Клас Invincible також має кермо «X», що забезпечує підвищену маневреність у обмежених прибережних водах, на відміну від хрестоподібного розташування керма типу 214». Руль “X” використовується на підводному човні Type 212 та його більшому та новішому похідному підводному човні класу Dolphin 2, створеному для ВМС Ізраїлю, який за розмірами майже ідентичний підводному човну класу Invincible (Ізраїль та Сінгапур мають широкі військові зв’язки і часто придбають однакові системи зброї). Вважається, що вони мають горизонтальний багатоцільовий шлюз, який можна використовувати для запуску торпед, водолазів або штурмових груп спецназу,