Генштаб замовив для ЗСУ українські безпілотники «Punisher» (Фото)

Український виробник «UA Dynamics» отримав замовлення від Генерального штабу на виробництво дронів «Punisher» для Збройних сил України.

Безпілотник розробили ветерани російсько-української війни для розвідки і ударів в тилу ворога. До нинішнього часу їх створювали на зібрані волонтерами кошти, після чого безкоштовно передавали підрозділам ССО.

БПЛА «Punisher» (англ. «Каратель») – це легкий БПЛА-літак для ведення розвідки та проведення тактичних нальотів на важливі військові об’єкти у тилу противника.

Його почали розробляти ще у 2016 році. «Punisher» пройшов польові випробування в АТО, після чого його кілька разів модифікували.

Ще до початку широкомасштабного вторгнення БПЛА виконав близько 120 місій. За 9 років жоден «Каратель» не був втрачений у ході бойових дій.

БПЛА важко помітити завдяки малошумним електромоторам та радіопрозорим матеріалам. Апарат має мінімальний радіослід та нульовий тепловий слід, відносно невеликі габарити.

«Punisher» запускається з катапульти, має дальність польоту до 50 км. Максимальна швидкість дрона – 200 км/год, крейсерська – 80 км/год. Максимальний час у повітрі – 90 хвилин.

Дрон атакує цілі за допомогою вільнопадаючих некерованих бомб UB-75HE вагою 2 кг. З висоти до 400 м точність скидання становить  4 м.

Також замість бомб комплекс може доставити медикаменти.

З початку широкомасштабного вторгнення рф, Міноборони України взяли на озброєння близько 30 моделей українських безпілотників. Деякі з них вже долітали до Москви.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram