З гордістю та надією Україна святкує отримання «Оскара» за документальний фільм «Маріуполь».

Український фільм «20 днів у Маріуполі» визнаний «Оскаром»: чи змінить це увагу світу?

Українці кажуть, що визнання «20 днів у Маріуполі» допоможе розвінчати російську пропаганду та переконцентрувати увагу на ситуації на окупованих Росією територіях.

Вулиці та площі змінюють українські назви на радянські. Доступ до медичних і соціальних послуг матимуть лише власники російських паспортів. Вчителі змушені переходити на російські програми.
Українське портове місто Маріуполь було символом жорстокого вторгнення Росії та окупації величезних територій української території. Але оскільки війна затягується, а Москва намагається перетворити місто на зразок русифікації, доля Маріуполя ризикує вислизнути зі світової свідомості.
Тож із задоволенням і надією в понеділок Україна відсвяткувала отримання свого першого в історії «Оскара» за документальний фільм «20 днів у Маріуполі», який розповідає про жорстокість російської облоги міста навесні 2022 року.
«Оскар» за фільм, кажуть українці, може допомогти переконцентрувати увагу на загиблому місті та війні загалом у той час, коли допомога від союзників є невизначеною, а російські війська відвойовують частину території.