Українські захисники отримали унікальну італійську гармату (Відео)

Артилеристи Національної гвардії України показали в бойовій роботі італійську 105-мм гірську гаубицю OTO Melara Mod 56. Її вже використовують на фронті проти російських окупантів.

Військові застосування цієї гармати опублікували самі українські захисники.

Про передачу цих гармат Україні вперше заговорила міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес на початку листопада минулого року. Вона анонсувала передачу батареї з шести гаубиць і снарядів до них.

Тоді ж, восени українські військові почали освоювати цю гірську гаубицю на полігоні у Іспанії. Хоча, про терміни її поставки в Україну тоді не повідомлялося.

Гармату OTO Melara Mod 56 створили італійці у 1950-х роках для гірських артилерійських бригад. Унікальність зброї полягає у тому, що вона за кілька хвилин розбирається на 12 частин і може перевозитись у бронетранспортері М113. Перед розробниками взагалі ставилося завдання переміщення частин гармати на мулах і вони впоралися з ним.

Порівняно невелика вага у зібраному вигляді – 1290 кг – дозволяла буксирувати гармату джипом або переміщувати гелікоптером.

Гаубиця зацікавила тодішні армії у багатьох країнах. Протягом кількох десятиліть компанія Oto Melara виконала більше 30 закордонних замовлень. Одне із них було від Іспанії.

Попри свої невеликі розміри, OTO Melara Mod 56 може уражати цілі на відстані до 10 км.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.