Українські виробники за місяць виготовили для ЗСУ шість самохідних гаубиць “Богдана”

Сьогодні президент Володимир Зеленський після селекторної наради повідомив про позитивні тенденції із нарощення виробництва зброї та боєприпасів в Україні, зокрема САУ “Богдана”.

Українським виробникам вперше вдалося вийти на показник шість самохідних артилерійських установок “Богдана” на місяць. Саме стільки Збройні сили України змогли отримати нових гаубиць.

На цьому представники оборонної промисловості не зупиняються. Вони мають намір підтримувати таку кількість вироблених САУ та збільшити даний показник.

“Богдана” розроблялась українськими конструкторами у 2016-2022 роках під стандартний для НАТО калібр 155 мм. Вона має боєзапас 20 снарядів. Може уражати цілі на відстані до 40 км осколково-фугасними снарядами або ж до 60 км – активно-реактивними. Для функціонування САУ потрібен екіпаж із 5 осіб.

Нагадаємо, раніше українські військові опублікували відео роботи “Богдани”. Зняли його під час обстрілу позицій окупантів. Показана САУ підприємством “Українська бронетехніка” була встановлена на вдосконалене шасі МАЗ-6317.

Перед тим “Військовий кур’єр” показував САУ “Богдана” на шасі Tatra від чеської компанії Excalibur Army. Військові опублікували фото, які зробили на фронті.

Також, на сторінці видання було відео, де українські захисники транспортували українську самохідну гаубицю за допомогою баржі. Військові зазначили під відео у соцмережі, що разом з гаубицею прямують до нового місця виконання завдання.

Нещодавно генеральний директор компанії “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас розповів в інтерв’ю “Військовому Кур’єру”, що легендарна українська самохідна гаубиця “Богдана” вже виробляється серійно.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.