Українські воїни показали чим воюють окупанти: гвинтівками часів Першої Світової (Відео)Українські воїни з 3 Окремої Штурмової бригади показали чим сьогодні воюють російські окупанти. На захоплених позиціях росіян під Бахмутом, українські захисники знайшли поламані старі автомати Калашнікова та… гвинтівки Мосіна.

Це вже не перший доказ того, що солдатам у армії окупантів видають гвинтівки Мосіна. Минулої зими також неодноразово з’являлася інформація, що, зокрема, мобілізовані у сепаратистських псевдореспубліках отримують перед відправкою на фронт саме гвинтівки Мосіна.

“Гвинтівка Мосіна” – це зброя, розроблена у позаминулому сторіччі. Повна її назва “Гвинтівка Мосіна – Нагана”, оскільки російський конструктор Сергій Мосін запозичив, а по суті, вкрав конструктивний задум гвинтівки бельгійського винахідника Леона Нагана.

Гвинтіка почала серійно виготовлятися у 1892-му році. Стала основною стрілецькою зброєю військ російської імперії у Першу Світову війну. Втім, широко використовувалась радянськими військами і під час Другої Світової. Остаточно була знята з виробництва у 1960-х роках.

Калібр: 7,62 мм, ефективна дальність: до 500 м.