ЗСУ збивають безпілотники окупантів югославськими зенітками (Відео)

Українські військові встановили югославську зенітну гармату Zastava M75 20×110 мм на автомобіль Peugeot Landtrek. Використовують для збиття ворожих безпілотників.

Кадри роботи такої установки захисники опублікували у соцмережах.

Zastava – це одноствольна 20-мм зенітна установка призначена для боротьби з повітряними цілями на відстані до 1500 метрів. Також вона ефективна при застосуванні проти піхоти, неброньованої та легкоброньованої техніки.

У похідному положенні установка перевозиться на двовісному шасі. У бойовому – встановлюється на лафет. Розробником також передбачено розміщення установки на корпусі бронетранспортера.

Про надходження в Україну югославських зеніток Zastava було відомо у жовтні минулого року. Тоді з’явились фото з ними.

Не розголошувалося тільки, чи вони були подаровані якоюсь із колишніх югославських країн, чи придбані за контрактом. Не відома і їхня кількість у розпорядженні Сил оборони України.

Нагадаємо, у вересні українські військові почали використовувати на фронту сербські 30-мм гранати М93П1. Боєприпаси виготовлені компанією “Слобода” у лютому нинішнього року. Серби намагалися приховати походження боєприпасів, змінивши свій заводський код із SČ на AA. Це свідчить про те, що виробник знав покупця своєї продукції. Фото сербських боєприпасів українські військові опублікували у соцмережах.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.