Українські військові не причетні до диверсій у Бєлгородській області — New York Times

Українські військові не брали участі у рейді на Бєлгородську область — на територію росії заходили лише бійці Легіону “Свобода Росії” та Російського добровольчого корпусу (РДК).

Про це з посиланням на українського чиновника повідомляє видання The New York Times.

Бійці, які взяли на себе відповідальність за події в Бєлгородській області є членами добровольчого загону сформованого з громадян рф, які воюють на боці України.

Легіон був створений ще минулого року, але до активних дій бійці перейшли лише зараз. Зокрема, “Свобода Росії” спільно з російським добровольчим корпусом (РДК) зайшли у Бєлгородську області та звільнили кілька населених пунктів.

Російські пропагандисти заявили, що військові рф начебто вже відтіснили бійців РДК на територію України — знищили 4 броньовані машини, 5 пікапів і ліквідували понад 70 військових.

Водночас у Легіоні “Свобода Росії” спростували заяви росіян і заявили про продовження бойових дій на території Бєлгородської області. Також у Легіоні заявили, що “демілітаризували мотострілецьку роту збройних сил рф та знищили кілька одиниць техніки”. На підтвердження, бійці оприлюднили фото знищеної російської техніки:

Крім того, у Легіоні висміяли заяви міноборони рф про захоплення техніки добровольців і продемонстрували свої бойові машини та трофейний російський БТР.

Боєць легіону на прізвище “Цезар” запевнив, що “Свобода Росії” продовжить проводити операції на території рф, а масштаби диверсій лише зростатимуть.

У New York Times кажуть, що свідчень про причетність українських військових до ситуації в Бєлгороді – немає. Крім того, їхні джерела запевняють, що українські війська лише захищають державний кордон.

Нагадаємо, що російські чиновники заявили про групу диверсантів, яка нібито проникла на територію Бєлгородської області з боку України.

Пізніше у Бєлгородській області росії через проникнення диверсантів начебто “з України”, запровадили режим контртерористичної операції (КТО).