За місяць затримано сім водіїв-українців що перевозили нелегалів з Польщі до Німеччини, чотири з них мають статус УБД – голова Фундації Українських Комбатантів в ЄС

П’ятнадцятого листопада під час загострення ситуації на білорусько-польському кордоні на порталі POLSKIEGO RADIA була оприлюднена інформація про затримання громадянина України, що перевозив нелегальних мігрантів. Як з’ясувалося, водій був ветераном АТО, а в Україні працює підпільна мережа рекрутингу водіїв що мають бойовий досвід.

Про подію повідомив сержант Каміль Яроць з відділку польської поліції в Сємятичах. За його свідченнями водій не затримався під час дорожньо-транспортної інспекції й не реагував на накази поліціянтів. Надалі почав втікати, перевищуючи швидкість. Після кількох кілометрів втечі водій втратив панування над автомобілем, машина з’їхала з дороги та перекинулася, а з неї вибігла група людей.

Водієм був 26-річний громадянин України. Він перевозив у машині чотирьох громадян Сирії, котрі нелегально перетнули польський кордон. На щастя, з цього ДТП усі вийшли неушкоджені, Прикордонна служба перейняла мігрантів, а водій потрапив до арешту. По ствердженням поліцейських – це далеко не перший такий випадок.

Голова Фундації Українських Комбатантів в ЄС Дмитро Довженко (старший матрос “Док” 1-й ОБМП) проінформував, що протягом останнього місяця в мережі раптово з’явилося багато пропозицій заробити “легкі гроші” – взяти в Польщі чотирьох пасажирів та відвезти їх до Німеччини. Пропонують від 600 до 1800 євро за один рейс. При “наймі” надають перевагу українцям що мають статус учасника бойових дій.

Виглядає привабливо, сказав Дмитро. За якихось 5-8 годин роботи – такі гроші. Але за останній місяць польські та німецькі правоохоронці відзвітували про затримання сімох таких кур’єрів-водіїв що намагались перевезти нелегалів з Польщі до Німеччини, і чотири з них мають статус УБД! І це не інформація ЗМІ, а реальна статистика.

“Легкий сир – потужна мишоловка”.

Дмитро Довженко

Як голова Фундації Українських Комбатантів в ЄС, я прошу, не ведіться!!! Є легальна робота в ЄС, є можливість організації власного легального бізнесу, є можливість законної еміграції та не існує зарплат по 100-300€ за годину за “легку роботу”. Якщо ви отримали подібну “пропозицію” – повідомте СБУ. Не влазьте в міжнародні скандали самі, і не дозволяйте втянути ваших побратимів.