Ось як росіяни вивозять українські танки M-1 Abrams - Forbes

Українські танки західного виробництва: пріоритетні цілі для російських військ

Українські танки західного виробництва, такі як Challenger 2s, Leopard 2s і M-1 Abrams, стали пріоритетними цілями для російських військ у конфлікті на сході України. Це відбувається як з очевидних оперативних причин, так і через значний пропагандистський ефект, який супроводжує кожен успішний удар по західному танку.

Попри те, що ці танки стали головними цілями для російських сил, а також на нещодавню нестачу артилерійських снарядів в Україні, що змусила українські бригади діяти обережно та ближче до передової лінії, українська армія втратила лише три з 31 американських танків M-1, що можемо підтвердити. Крім того, щонайменше ще один Abrams отримав пошкодження.

Наразі головними засобами, які використовуються для поразки українських М-1, є російські протитанкові керовані ракети. Це підкреслює важливість оснащення танків системами попередження про ракетний удар. Проте слід пам’ятати, що існують і інші способи поразки танків, і пошук ефективних засобів захисту залишається актуальним завданням для української армії.