“Українська бронетехніка” домовляється з європейськими компаніями про виробництва БМП ASCOD

Європейське представництво американської корпорації General Dynamics, східноєвропейський промисловий конгломерат Czechoslovak Group та “Українська бронетехніка” розглядають можливість виробництва бойових машин піхоти ASCOD.

Фахівці компанії спільно з військовослужбовцями ЗСУ, ДНДІ випробувань та сертифікації озброєння та військової техніки, і спеціалістами холдингу Czechoslovak Group відвідали виробничі потужності General Dynamics у іспанському місті Трубія.

Там ознайомилися з унікальним виробництвом колісної та гусеничної техніки з використанням надсучасних технологій та у відповідності до стандартів НATO. Українські військовослужбовці випробували БМП і порівняняли динамічні властивості ASCOD з існуючою на озброєнні ЗСУ технікою.

“Війна підтвердила величезну цінність броньованої техніки для збереження життя військових. Тому ми плануємо виробляти в Україні бойові машини піхоти стандартів НATO”, – заявив гендиректор “Української бронетехніки” Владислав Бельбас.

ASCOD (Austrian-Spanish Cooperative Development)

Це бойова машина, яка створена австрійською фірмою Steyr-Daimler-Puch та іспанською Santa Bárbara у 1988-1990 роках. З 2003-го обидві фірми належать європейському відділенню General Dynamics, що базується у Відні.

Універсальна платформа ASCOD може бути оснащена різноманітними системами озброєння: бойовими модулями з автоматичними гарматами 30/40 мм типу МК 44 Bushmaster, баштами з гарматами калібрів 105 мм або 120 мм та протитанковими керованими ракетними комплексами.

Платформа оснащена унікальними системами балістичного та протимінного захисту, що забезпечує рівень захисту відповідно до STANAG 4569 – рівень 4 для балістичного захисту (бронебійний постріл калібру 14,5 мм) та рівень 4a/4b для протимінного захисту (10 кг вибухової речовини). ASCOD перебуває на озброєнні Іспанії (під назвою Pizarro), Великої Британії (Ajax) та Австрії (Uhlan).

Навідник у ASCOD має у розпорядженні комбінований прицільний комплекс Kollsman DNRS (Day Night Range Sight) з денним та тепловізійним каналами, лазерним далекоміром. Зображення від прицільного комплексу Kollsman DNRS відображаються на дисплеї командира.

Нагадаємо, Україна та Швеція домовились про спільне виробництво бойових машин піхоти. Підприємство з виготовлення, ремонту та обслуговування БМП CV90 запустять на території України. Про це заявив Володимир Зеленський після зустрічі із прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.