Україна та США підписали меморандум про виробництво зброї

У США представники українських міністерств оборони та стратегічних галузей промисловості підписали з Пентагоном Меморандум про співробітництво щодо спільного виробництва та обміну технічними даними. 

Про це повідомив сайт президента України.

Україна отримає потужності, які необхідні для забезпечення військових Сил оборони зараз. У довгостроковій перспективі оборонна промисловість сприятиме економічному відновленню та зміцненню обороноздатності.

Йдеться про забезпечення у першу чергу протиповітряної оборони, виробництва критично важливих боєприпасів, а також ремонту й технічного обслуговування. 

Пентагон та американські промислоці надаватимуть Україні технічні дані для початку локальної реалізації окремих проектів. Вони мають на меті вдосконалення застарілих систем протиповітряної оборони шляхом інтеграції західних боєприпасів.

Паралельне виробництво цих систем в Україні та США дасть змогу пришвидшити їхнє розгортання й допоможе нашій державі підтримувати ППО в бойовому стані.

Також в США заявили про створення міжвідомчої групи Ukraine Deal Team, до якої увійшли представники Державного департаменту, міноборони та міністерства торгівлі США. Міжвідомча група підтримуватиме партнерів, які розроблятимуть рекомендації щодо потенційних угод та експортних вимог для оборонної промисловості України.

Нагадаємо, під час закритої зустрічі у Вашингтоні, де були присутні урядовці та керівники оборонної промисловості, були представлені потреби України. До списку потрапили винищувачі F-18, гелікоптери Apache та Black Hawk. Також українська сторона просила транспортні літаки C-17 Globemaster та C-130 Super Hercules.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.