Україна отримає понад 110 мільйонів доларів і боєприпаси від Канади та Фінляндії

Під час 16-го засідання Контактної групи з питань оборони України (UDCG) у Брюсселі представники Канади й Фінляндії оголосили про військову допомогу для ЗСУ на понад 110 мільйонів доларів.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер оголосив, що Канада пожертвує Україні зимовий одяг та обладнання на суму 25 мільйонів доларів. До пакета входять черевики, термобілизна та зимові спальні мішки. Також у списку є піксельна військова форма для 2000 жінок-військовослужбовців ЗСУ, що вироблятиметься в Канаді. Ця пожертва фінансується коштом траншу, оголошеного прем’єр-міністром Трюдо ще в червні 2023 року.

Із запасів Канадських збройних сил (CAF) Україна отримає: 2 тис. додаткових снарядів калібру 155 мм, димові боєприпаси, зокрема 955 снарядів 155-мм і понад 2000 снарядів. Серед списку також 81-мм міномети, 2260 протигази, 277 авіаційних бомб масою 1000 фунтів і детонатори. Окрім цього уряд країни обіцяє надати різні типи 76-мм морських боєприпасів.

Своєю чергою, президент Фінляндії Саулі Нііністьо на підставі пропозиції уряду схвалив рішення про надання 19-го пакета військової допомоги Україні на суму 95 мільйонів євро. Проте деталі цього траншу поки не розголошуються.

Нагадаємо, що Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін повідомив, що США виділяють $200 млн в рамках нового пакету військової допомоги Україні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.