США оголосили про надання Україні військової допомоги на $200 млн

Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін повідомив, що США виділяють $200 млн в рамках нового пакету військової допомоги Україні.

“Я пишаюсь тим, що Сполучені Штати оголосять про найновіший безпековий пакет для України на суму $200 млн” – заявив він на початку засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.

У рамках заявленої допомоги, США надасть Україні ракети AIM-9 для нової системи протиповітряної оборони, артилерійські 155-мм і 105-мм снаряди та боєприпаси для HIMARS, високоточні авіаційні боєприпаси, протитанкове озброєння і спорядження для протидії російським дронам.

Цей пакет допомоги буде профінансований із коштів, якими Пентагон володіє через помилку в обліку. Вони дозволяють відправляти Києву зброю та боєприпаси, незважаючи на виключення нової допомоги Україні з тимчасового законопроекту про витрати.

Нинішня зустріч у форматі “Рамштайн” відрізняється від попередніх тим, що на ній присутній Володимир Зеленський. Раніше Україну представляв міністр оборони Олексій Рєзніков.

Нагадаємо, сьогодні також генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що усі члени Північноатлантичного альянсу погодились на приєднання України до НАТО.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що на початку вересня Пентагон повідомив, що США надають Україні новий пакет військової допомоги на $600 млн. До нього увійшли, зокрема, боєприпаси для HIMARS та обладнання для підтримки та інтеграції систем ППО України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.