Харківський воєнком заробив понад 1,6 мільйона доларів на ухилянтах (Фото)

СБУ затримала начальника одного з Харківських РТЦК та ЦП і керівницю місцевої ВЛК. Вони заробляли на ухилянтах. Про це повідомляє пресслужба відомства.

За грошову винагороду вони допомагали пройти військово-лікарську комісію та отримати документи про непридатність до військової служби. Вартість послуг складала близько 8 тисяч доларів США, скористатися схемою встигли понад двісті осіб.

Наразі начальнику повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України. Голова військово-лікарської комісії ,яка заробляла на ухилянтах, отримала підозру за ч. 1 ст. 366 КК України.

За даними Нацполіції, зараз начальник районного ТЦК перебуває в лікарні, говорить, що в нього проблеми з серцем. Після отримання підозри він переховувався у підвалі ТЦК у Харкові. З собою він прихопив рюкзак, у якому зберігав дублікати відомчих печаток.

Нагадаємо, що раніше, у липні 2023 року працівники ДБР повідомили про підозру колишньому начальнику Одеського обласного ТЦК Євгену Борисову за незаконне збагачення на понад 188 млн грн та умисне ухилення від несення служби. Його заступник, Денис Галушко, теж незаконно збагатився на понад 14 мільйонів гривень.

У начальника Малиновського районного ТЦК Одеси Вячеслава Кушнерова знайшли незаконного майна на суму майже 47 мільйонів гривень. Майже 8,5 мільйонів гривень знайшли у керівника Дніпропетровського обласного ТЦК Анатолія Пікала.

Начальник  Самбірського районного ТЦК Львівської області подав у своїй декларації таку кількість майна, що різниця вартістю активів та офіційними доходами родини становить понад 4,4 мільйона гривень. А от заступник начальника Полтавського обласного ТЦК отримав підозрілих доходів аж на 1,8 мільйона гривень.

Нагадаємо, що нещодавно в Чернівецькому і Тернопільському ТЦК побили людей – ДБР проводить розслідування. Ми слідкуємо за тим, як проходить розслідування, аби оперативно інформувати про нього вас.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.