Угруповання “Вагнер” у 2022 році придбало 2 китайські супутники для розвідки в Україні та Африці – AFP

Російська група найманців “Вагнер” у 2022 році підписала контракт з китайською компанією на придбання двох супутників і використання їхніх зображень. Це було потрібно для розвідки, оскільки угруповання брало участь у вторгненні росії в Україну. Про це повідомляє Agence France-Presse.

Угоду підписали 15 листопада 2022 року. Компанія Beijing Yunze Technology Co. Ltd. продала два супутники спостереження з високою роздільною здатністю, що належать китайському космічному гіганту Chang Guang Satellite Technology (CGST). Компанія покупець – “Ніка-Фрут”.

“Підписант контракту з російської сторони – Іван Мечетін. За даними багатьох джерел, 40-річний чоловік є гендиректором компанії “Ніка-Фрут”, дочірньої компанії групи “Конкорд”, яку тоді очолював Пригожин”, ­– йдеться у повідомленні.

Згідно з дослідженням у відкритих джерелах, “Ніка-Фрут”, зареєстрована як оптова торгова компанія, що спеціалізується на продуктах харчування. 

Ціна угоди – понад 30 мільйонів доларів (235 мільйонів юанів), стосувалася самих супутників і додаткових послуг.

Грегорі Фалько, дослідник аерокосмічної галузі Корнельського університету в США, повідомив AFP, що використання Вагнером китайських технологій свідчить про обмеження Росії в цьому секторі. Попри історичну репутацію росії, як великої космічної держави, що походить ще з СРСР.

«Росія не має такого типу можливостей. Їх супутникова програма останнім часом не була успішною. Вони не могли зробити це самі», – сказав Фалько. Водночас Китай є лідером у галузі супутникових спостережень.

«CGST — це «горила в кімнаті, коли справа доходить до китайської космічної діяльності», зауважив експерт.

Контракт з китайською фірмою все ще діє.

Супутникові зображення «вагнерівці» також використовували для сприяння операціям угруповання в Африці та навіть перед заколотом Пригожина. Повідомляє AFP з посиланням на таємне джерело в європейській безпеці.

Контракт також передбачає надання зображень на вимогу, що дозволило бойовикам отримати супутникові знімки як України, так і районів в Африці, де діяли найманці.

Офіційні особи Китаю повідомили виданню, що про цю угоду їм невідомо. Водночас є велика імовірність того, що про передачу знімків, вже відомо Вашингтону. Міністерство торгівлі США на основі рішення багатовідомчої комісії оголосило, що додасть Beijing Yunze Co. Technology до свого списку санкцій.

Нагадаємо, в росії виник дефіцит дронів та комплектуючих до них. Це сталося через заборону Китаю постачати до росії безпілотники для військових цілей.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.