Угорщину можуть позбавити права голосу в ЄС – Politico

Дипломати ЄС готові позбавити права голосу Угорщину, якщо прем’єр-міністр Віктор Орбан знову намагатиметься заблокувати €50 млрд фінансової допомоги Україні. Це питання вирішуватимуть на саміті 1 лютого. Про це повідомляє Politico.

Після багатьох років поблажливого підходу до Орбана європейські дипломати дали зрозуміти, що позбавлення Будапешта можливості голосувати в ЄС є реальним. Якщо це загрожує безпеці України, країни-кандидата на вступ до ЄС, то жорстке рішення, імовірно, приймуть.

П’ять європейських чиновників і дипломатів заявили виданню, що інші країни блоку готові виступити не на користь Угорщині. Йдеться про застосування статті 7 – найсерйознішої політичної санкції проти країни-члена. Вона передбачає призупинення її права голосу при прийнятті рішень ЄС.

“Якщо Орбан знову заблокує угоду на лютневому саміті, використання статті 7 для позбавлення Угорщини права голосу може стати реальним варіантом”, – сказав один з дипломатів, що спілкувалися з Politico.

Наразі деякі країни Центральної та Східної Європи побоюються застосування статті 7. Окрім того, незрозумілою є позиція словацького прем’єр-міністра Роберта Фіцо, проти якого нині на мітингу виступили кілька десятків тисяч словаків.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.