У ЄС розробляють систему оподаткування заморожених активів РФ

ЄС має певні успіхи в розробці застосування податку на прибутки, отримані від заморожених активів російського центробанку. Але про конфіскацію коштів ще не йдеться. Про це повідомляє Bloomberg.

Журналісти видання зазначають, що міністри закордонних справ ЄС дали згоду на запровадження податку на прибутки від заморожених активів РФ. Водночас група країн, зокрема Німеччина, виступають проти конфіскації активів росії, побоюючись юридичних проблем.

Проти використання заморожених активів росії вступив і міністр фінансів Бельгії Вінсент Ван Петегем.

“Я неохоче ставлюся до цього, тому що вважаю, що нам потрібні глобальні рівні правила гри. І ми також повинні бути впевнені, що це юридично обґрунтовано й не може вплинути на фінансову стабільність таких системних інститутів, як Euroclear”, – заявив він.

Раніше країнами Євросоюзу було досягнуто згоди, щодо надходжень з заморожених коштів рф. У ЄС мають дати дозвіл на рішення, відповідно до якого гроші спочатку переведуть на окремий рахунок, а потім використають їх для підтримки України.

Нагадаємо, цього тижня в ЄС розпочнуть розгляд нового плану, що дасть змогу розблокувати військову допомогу Україні на суму €20 млрд.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.