В США провели випробування нового бомбардувальника B-21 Raider (Фото)

У Палмдейлі, що в американському штаті Каліфорнія, здійснили випробувальний політ бомбардувальника B-21 Raider, який може бути носієм ядерної зброї. Про це повідомило агентство АР.

Літак розробилає компанія Northrop Grumman. Військово-повітряні сили США планують побудувати 100 таких бомбардувальників, які за формою крила нагадують попередника B-2 Spirit.

При побудові B-21 Raider використали передові матеріали, силові установки і стелс-технології, що зробить бомбардувальники більш живучими в майбутніх конфліктах. 

Літак планують виробляти у варіантах з пілотами та без них. Речниця ВПС США Енн Стефанек повідомила, що такі випробування є важливим кроком у кампанії із забезпечення “живучих, далекобійних, проникаючих ударних можливостей для стримування агресії і стратегічних атак проти США, союзників і партнерів”.

B-21 Raider – це перший американський бомбардувальник, розроблений за останні 30 років. Майже кожен аспект його програми засекречений. 

Компанія-розробник та ВПС США намагаються захистити подробиці будови і технологій, які використані для літака, щоб уберегти від витоку інформації до Китаю. Раніше, китайцям вдалося вивідати і використати досягнення, які були застосовані у американському винищувачі F-35.

B-21 буде працювати із військових баз, на яких зараз розміщені важкі бомбардувальники у Техасі, Південній Дакоті та Міссурі. Базу Еллсворт було обрано для розміщення першого оперативного підрозділу B-21, а також навчального підрозділу.

Планується, що B-21 до 2040 року замінить 45 стратегічних бомбардувальників ВПС США В-1, які побудовані у 1980-х, та 20 літаків B-2 – 1990 років випуску.

Нагадаємо, нещодавно у східній частині Тихого океану американський бойовий корабель USS Savannah взяв участь у випробуваннях контейнерної ракетної установки MK 70 Payload Delivery System. Контейнерна система випустила ракету SM-6 по заздалегідь визначеній цілі. Ракета досягла поставленої мети. Випробування підтвердили потенціал контейнерних систем зброї, які можуть інтегруватися в плавучі платформи для ураження надводних цілей.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.