У США помітили макети російських ЗРК (Фото)

На залізничній станції у штаті Огайо у США зафіксували декілька високоякісних макетів зенітно-ракетних систем російського виробництва С-300 та Тор-М1.

В соцмережах з’явилось фото вагонів на яких помітно чотири макети російської військової техніки. Наразі невідомо хто є власником вагонів та вантажів.

Перша машина схожа на транспортно-монтажно-пускову установку 5П85С, яка пов’язана з кількома версіями системи С-300.

Інший макет схожий на мобільний радар відстеження і наведення ракет, який є компонентом деяких моделей С-300 та Тор-М1.

На іншому вагоні можна помітити макети схожі на транспортно-монтажно-пускову установку 5П85С і Tor-M1 .

Макети С-300 схожі на ті, що ВПС США замовляли ще 4 роки тому. Проте наразі невідомо чи вдалось військовим тоді їх придбати.

Щодо комплексу Tor-M1, то слід зауважити, що США мають в арсеналі різноманітні ППО радянської розробки, зокрема Tor-M2E, який використовується для навчань і досліджень. Тож не виключно, що це дійсно робочий аналог російського ЗРК Tor-M1.

С-300 — це зенітно-ракетна система середнього радіуса дії радянського виробництва. Вона має велику кількість модифікацій, що різняться ракетами, радарами, можливістю захисту від засобів РЕБ, великою дальністю дії.

В умовах “ракетного голоду” Росія почала використовувати ці ракети не як засіб ППО, а переробляти їх для ударів по українській інфраструктурі. Зараз росіяни б’ють з С-300 по прифронтових Харкову, Запоріжжю, Гуляйполю, Миколаєву та інших містах України.

Зенітний ракетний комплекс Тор теж розробили в Радянському Союзі. Ракета з цього комплексу може вражати цілі на висоті до 6 кілометрів і на відстані до 12 кілометрів.