У Словаччині виготовили для ЗСУ дві самохідні гаубиці Zuzanna-2

Словацьке підприємство Konstrukta-Defence виготовило для Збройних сил України дві самохідні артилерійські установки Zuzanna-2.

Це будуть перші гаубиці з партії, яку оплатили уряди Данії, Норвегії та Німеччини. Загалом, контракт передбачає виготовлення 16 САУ. Їх вартість, за даними німецького телеканалу ARD, складе 93 млн євро.

Передадуть урочисто дві нові артилерійські установки завтра за участі прем’єр-міністра Людовіта Одора і міністра оборони Мартіна Скленара.

Раніше, у січні цього року Словаччина вже надала Україні вісім САУ Zuzanna-2 і вони успішно використовуються на фронті.

Ці гармати можуть вражати 155-мм снарядами цілі на відстані до 39 кілометрів. Установка має повністю автоматичний механізм заряджання і може видавати 6 пострілів за хвилину.

Нагадаємо, між Україна та Словаччина спільно розробляють нову САУ на колісному шасі для українського війська. За роботу взялись Краматорський завод важкого верстатобудування та словацька компанія Konstrukta-DefenceС.

Підприємства підписали меморандум у якому йдеться, що словацька САУ “Єва” адаптуватиметься під потреби українських артилеристів. Під час виготовлення нової установки будуть використовуватись кращі конструктивні напрацювання САУ “Богдана”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.