У Швейцарії пом’якшили правила експорту зброї

Нижня палата парламенту Швейцарії схвалила поправку до законодавства, яка дещо пом’якшує вимоги до експорту озброєння. Перед цим, зміну законодавства підтримала верхня палата. Про це повідомило видання The Swiss Times.

До закону пропонують додати нову статтю 22b. Вона дозволить уряду Швейцарії в майбутньому відхилятися від критеріїв ліцензування експорту зброї за кордон “у виняткових обставинах” і якщо це відповідає захисту інтересів зовнішньої політики або політики безпеки.

Ініціатори поправки – центристські й праві політичні партії – вказували, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну змінилась ситуація. Чинні обмеження більше не актуальні та можуть нашкодити національній збройовій промисловості.

Противники поправки нагадали, що два роки тому парламент Швейцарії вже вилучав подібне формулювання з пропозиції уряду до народної ініціативи “проти експорту зброї до країн, що перебувають у стані громадянської війни”.

Нова поправка дозволить Швейцарії схвалювати реекспорт зброї в Україну. Поки влада не повідомляла про подібні наміри.

У минулому році кілька країн зверталися до Швейцарії з проханням дозволити передачу швейцарської зброї, яка є у їхньому арсеналі, Києву. Але їм відмовили, посилалась на нейтралітет і законодавчі обмеження.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що Швейцарія провела одні з найбільших військових навчань за останні 30 років. У них взяли участь чотири тисячі військовослужбовців, які проходили тренування в чотирьох кантонах протягом дев’яти днів. Сьогодні роль країни в європейській обороні опинилася в центрі уваги на тлі закликів допомогти Україні у боротьбі з російським вторгненням.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.