У розпорядженні українських артилеристів помітили раритетну гармату (Фото)

Українські військові отримали на озброєння 100-мм гармату БС-3. Це зброя радянської розробки, яку почали використовувати у 1944 році.

Фото артилеристів з гарматою БС-3 з’явилося у соцмережах.

Ймовірно, Сили оборони України отримали ці артилерійські системи із запасів якось країни-союзниці.

БС-3 призначена для ураження бронетехніки, знищення живої сили і вогневих засобів противника в укриттях і на відкритій місцевості. Гармата може стріляти із закритих позицій.

Завдяки використанню клинового затвора з вертикальним клином і напівавтоматикою, а також застосуванню унітарних пострілів, скорострільність гармати складає 8-10 пострілів на хвилину.

Стрільба з гармати велася унітарними патронами з бронебійно-трасуючими снарядами і осколково-фугасними гранатами. Бронебійно-трасуючий снаряд пробивав броню товщиною 160 мм на дальності 500 м.

Дальність прямого пострілу складала 1000 м., осколково-фугасною гранатою – до 20 км.

Для стрільби прямою наводкою використовувався оптичний приціл ОП1-5, а з закритих позицій — панорамний приціл С71А-5.

Нагадаємо, артилеристи Національної гвардії України показали в бойовій роботі італійську 105-мм гірську гаубицю OTO Melara Mod 56. Її вже використовують на фронті проти російських окупантів. Військові застосування цієї гармати опублікували самі українські захисники.

Гармату OTO Melara Mod 56 створили італійці у 1950-х роках для гірських артилерійських бригад. Унікальність зброї полягає у тому, що вона за кілька хвилин розбирається на 12 частин і може перевозитись у бронетранспортері М113. Перед розробниками взагалі ставилося завдання переміщення частин гармати на мулах і вони впоралися з ним.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.