“У присутності президента”. Підписано рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Україною та США

Ввечері 31 серпня 2021 року під час візиту президента України Володимира Зеленського до США на рівні міністрів оборони підписано рамкову угоду щодо оборонного партнерства між Україною та США. Про це повідомили “офіційне інтернет-представництво президента України” і сайт Міноборони України.

І офіційний президентський сайт, і МОУ підкреслюють, що угода підписана у присутності Володимира Зеленського. Вона визначає засади та цілі оборонного співробітництва двох країн. Це, зокрема, відданість демократичним цінностям, принципам верховенства права і поваги до прав людини, а також підтвердження підтримки МО США суверенітету та територіальної цілісності України, а також засудження російської окупації Криму та агресії на сході України.

Один з задекларованих угодою пріоритетів – проведення реформ у секторі оборони відповідно до принципів та стандартів НАТО, “спираючись на значний прогрес, досягнутий з 2014 року”.

Можна припустити, що і президенту Зеленському, і досі чинному міністру оборони Андрію Тарану було незручно підписувати угоду на основі досягнень “попередників”. Однак, попри артикуляцію поступу реформ та позірні кадрові зміни минулих місяців, чинне оборонне керівництво України небагато може продемонструвати і реальних успіхів протикорупційних заходів у сфері безпеки та оборони. Навпаки, постать Андрія Тарана швидше асоціюється з корупційною складовою, що було підтверджено в тому числі розслідуваннями Військового Кур’єра України.

Крім згаданої Рамкової угоди “у присутності президента” було підписано Меморандум про взаєморозуміння у сфері безпеки космічних польотів і надання послуг та інформації з космічної ситуаційної обізнаності.

(фото president. gov. ua)