У Міністерстві оборони розпочався комплексний аудит – розбираються зі спадщиною попередників

Державна аудиторська служба України 21 грудня розпочала державний фінансовий аудит виконання Міністерством оборони України низки бюджетних програм за період з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2021 року з обсягом бюджетних призначень 332,4 млрд грн. Аудитом будуть охоплені основні структурні підрозділи Міноборони і Генерального штабу ЗСУ. Зокрема, буде проведено контрольні заходи на понад 50 підконтрольних установах, серед яких квартирно-експлуатаційні органи, медичні заклади, бази зберігання озброєння і боєприпасів, навчальні заклади та інші розпорядники бюджетних коштів. Поінформовані особи вважають що таким чином новий міністр оборони хоче відокремити свою діяльність від діяльності попередника, Андрія Тарана, який за свій недовгий час перебування на посаді опинився у фокусі багатьох корупційних скандалів.

Зокрема, будуть перевірені такі програми:

2101150 «Розвиток, закупівля, модернізація та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання»;

2101190 «Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України»;

2101210 «Утилізація боєприпасів, рідинних компонентів ракетного палива, озброєння, військової техніки та іншого військового майна, забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних Сил України».

Також державні аудитори вивчать окремі підпрограми бюджетної програми «Забезпечення діяльності Збройних Сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни» (щодо квартирно-експлуатаційного забезпечення, медичного забезпечення, підготовки кадрів ЗСУ тощо).