У Києві викрили фірму, яка допомагала “Росатому” будувати АЕС по всьому світу

Служба безпеки України затримала генерального директора ПрАТ “Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування” Юрія Рикуніча та двох його підлеглих за підозрою в пособництві рф.

За попередніми даними йдеться про директорку з продажу Світлану Карбовську та директора з якості Артема Урупа. У СБУ кажуть, що бюро продавало росії арматуру для атомних електростанцій після повномасштабного вторгнення рф в Україну.

КЦКБА – провідний український розробник та виробник трубопровідної арматури для атомних електростанцій, правоохоронні органи називають його монополістом.

Вони не соромились працювати з росіянами навіть після окупації Криму і частини Донецької та Луганської областей. Так, до лютого 2022 року компанія експортувала свою продукцію до Росії через власного дилера у Москві – компанію “Арматом-М” – для потреб Росатому.

Навіть після повномасштабного вторгнення вони продовжили співпрацю з рф — цього разу через підставних посередників.

Відтоді компанія здійснила щонайменше 16 експортних операцій на користь Росії на суму майже 42 млн грн.

Затриманим топменеджерам повідомили про підозру за ст. 111-2 Кримінального кодексу України, їх заарештували без права внесення застави.

Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування – інжинірингово-виробнича машинобудівна компанія, яка розробляє і виготовляє продукцію для об’єктів атомної та теплової енергетики, хімічної промисловості, нафтогазового комплексу та авіакосмічного напрямку.

Арматура для АЕС і ТЕС – один з основних напрямів діяльності компанії.

Гендиректор підприємства – Юрій Рикуніч. Бенефіціарами компанії у державному реєстрі вказані Ярослав Живов, Дмитро Васильченко та Анастасія Коваль.

Розслідувачі видання “Наші гроші” з’ясували, що Васильченко також значиться бенефіціаром ТОВ “Трансенерго” і ТОВ “Паритет-Сіті”, а Коваль співволодіє ТОВ “Науково-дослідний інформаційний центр “Арматом” разом із Костянтином Потьомкіним.

Цікаво, що Ярослав Живов є братом Вадима Живова, який раніше керував АТ “Атомредметзолото” російської державної корпорації “Росатом”.

Журналісти видання “Еспресо” з’ясували, що обидва брати мають канадський паспорт і живуть у штаті Онтаріо. Ба більше вони навіть придбали одну розкішну віллу на двох у французькому курортному містечку Босолей, що поряд з Монако.

Цілком ймовірно, що завдяки зв’язкам Вадима Живова київська компанія Ярослава Живова регулярно отримувала підряди від російських атомників.