У Києві відкрили фотовиставку “Захисники Незалежності” (Фото)

На залізничному вокзалі Києва відкрили фотовиставку “Захисники Незалежності”, яка присвячена становленню сучасного українського війська. На ній представлено понад 100 робіт українських фотографів та фотографок, зокрема Євгена Малолєтки, Костянтина і Влади Ліберових, Валентина Кузана, Сергія Михальчука, Михайла Палінчака, Юлії Кочетової та інших.

Серед ключових тем – перші дні російського вторгнення в Україну, нові підрозділи ЗСУ, розвиток тактичної медицини, робота аеророзвідки, міжнародне співробітництво та зброя від партнерів, допомога військових цивільним.

Фотограф Сергій Михальчук, роботи якого представлені на виставці, розповів:

“Усі фото зняті в абсолютно різних місцях. Із 25 лютого минулого року я не був лише на Херсонському і на Чернігівському напрямку, коли там відбувалася військова операція. Війна сама по собі емоційно виснажлива і навколо неї багато історій. В багатьох речах я просто намагаюся показувати війну, а не говорити про неї. Тут фотографії реальних бойових дій. Це неможливо описати словами, я ще сам не до кінця прожив це”.

На одній із фотографій Сергія Михальчука троє бійців 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша під час звільнення села Благодатного Донецької області у червні 2023 року.

“Ця фотографія зроблена за п’ять хвилин після бою, в якому загинув один побратим. На підлозі іще валялися нерозірвані боєприпаси. Цей момент після бою я і зафіксував”, – сказав Сергій Михальчук.

Організаторами фотовиставки “Захисники Незалежності” є Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ в співпраці з “Українською залізницею” та за сприяння Командування Десантно-штурмових військ України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram