У Києві розікрали гроші на ремонті будинків, пошкоджених російськими обстрілами (Фото)

Прокуратура міста Києва повідомила про підозру директору комунального підприємства “Житлоінвестбуд-УКБ” Олександру Акімову. У жовтні минулого року від уклав угоди з приватною компанією “ІБК Девелопмент” на ремонт двох столичних багатоповерхівок за адресою: вулиця Межова 24 (житловий масив “Виноградар”). Вони постраждали від російського ракетного обстрілу влітку минулого року.

Втім, як встановило слідство, під час ремонту цих будинків у Києві були використані будівельні матеріали набагато дешевші, ніж це було передбачено проектом.

Відтак, внаслідок штучного здешевлення ремонту, місту було завдано збитків на 800 тисяч гривень.

Директор комунального підприємства – Олександр Акімов, який підозрюється у розтраті, пов’язаний із заступником мера Кличка – В’ячеславом Непопом. Саме його Акімов змінив на посаді керівника КП “Житлоінвестбуд-УКБ”, яким до цього Непоп керував майже 15 років. Сам В’ячеслав Непоп є також фігурантом численних корупційних скандалів у будівельній сфері у Києві.

В’ячеслав Непоп

Компанія “ІБК Девелопмент”, яка була підрядником комунального підприємства і проводила ремонт будинків на вул. Межова, контролюється братами Олександром та Сергієм Кацубами.

Компанію “ІБК Девелопмент” контролюють брати Кацуби

Брати Кацуби у часи президентства Януковича були серед керівників НАК “Нафтогаз” і підозрюються у здійсненні масштабної корупційної оборудки, яка отримала назву: “Вишки Бойка”. Тоді 150 мільйонів доларів бюджетних коштів було розкрадено під час закупівлі бурових вишок для державної компанії “Чорноморнафтогаз”.

Нагадаємо, слідчі ДБР викрили злочинну схему у 43-му окремому полку зв`язку і управління (в/ч А2171), який знаходиться у Одесі. Про це йдеться в матеріалах Єдиного державного реєстру судових рішень.

Зокрема, слідчим вдалося встановити, що підполковник – командир одного з батальйонів зв’язку, та його заступник з МПЗ, що має звання майора, відправляли підлеглих військовослужбовців на будівництво будинку. Це тривало з серпня минулого року по червень нинішнього. Як довідалися слідчі, будинок належить заступнику командира батальйону і розташований у курортному селі Прилиманське під Одесою.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.