У Франції назвали обстріл Бєлгорода правом Києва на самооборону

У Франції вважають, що Україна має право на обстріли російського міста Бєлгорода в порядку самооборони відповідно до Статуту ООН. Ці удари Київ завдає у відповідь на російські атаки по території України, вважають французькі дипломати.

Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ Франції.

Таким чином у Парижі відреагували на інформацію про вибухи наприкінці грудня в Бєлгороді, внаслідок ймовірного обстрілу з боку Сил оборони України.

У відомстві нагадали, що росія – це держава-агресор. Вона здійснює стратегію терору шляхом навмисних ударів по основних об’єктах цивільної інфраструктури. Москва порушує міжнародне гуманітарне право.

“Україна діє в порядку самооборони, відповідно до Статті 51 Статуту ООН”, – пояснили французькі дипломати. – У росії є можливість покласти край цьому конфлікту та людським трагедіям, які його супроводжують. За це Москва несе повну відповідальність. Росія має вивести всі свої війська з міжнародно визнаної території України”.

Деокупація території України – це необхідна умова для відновлення міцного миру та збереження міжнародного порядку, заснованого на праві.

На появу такої заяви МЗС Франції істерично відреагував заступник голови Ради безпеки росії Дмитро Медведєв. Він вилаявся і обізвав французів: “Мр*зь. Ви**ядки. Виродки”.

Нагадаємо, Франція розширює напрямки підготовки військових з України. Зокрема, йдеться про українських пілотів. Про це повідомили оглядачі на Х-акаунті French Aid to Ukraine.

Також Збройні сили України можуть розраховувати на більшу кількість французьких боєприпасів. Про це заявив інженер-генерал з озброєння Жан-Франсуа Док.

Щодо вибухів у Бєлгороді, то наймасовіші відбулися 30 грудня. У центрі міста почалося щонайменше три пожежі — біля кінотеатру “Перемога”, на Соборній площі та на Гражданському проспекті. Під обстріл також потрапила ковзанка у центрі міста. За годину після вибухів було відомо, про 13 загиблих та 57 поранених.

Протягом 1 і 2 січня обстріли Бєлгорода продовжились. За минулу добу щонайменше п’ять разів оголошували про ракетну небезпеку. Через постійну загрозу у місцевих школах можуть на тиждень продовжити канікули.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.