В Держдепі США розвіяли сумніви щодо необхідності подальшої підтримки України

Заступник держсекретаря США Джеймс О’Браєн відповів на запитання сенаторів, які сумніваються щодо необхідності подальшої підтримки України. Високопосадовець заявив, що якщо не допомогти Україні в протистоянні з росією, США доведеться робити це власноруч та спочатку.

“Мене завжди вчили, якщо облишити наполовину виконану роботу, доведеться повернутися і робити це знову. Зараз українці готові виконувати цю роботу, бо йдеться про їхню територію. Якщо ми відмовимося зараз допомагати їм, то пізніше цю роботу доведеться виконати комусь іншому. Ймовірно, це будемо ми”, – сказав О’Браєн.

Він наголосив, що Україна перемагає і повернула половину території, яку росія захопила після лютого 2022 року. Також Києву вдалося відкрити зернові шляхи Чорного моря, які Путін намагався закрити в липні.

Також, підтримка України допомагає США розвивати власну військову промисловість, що може знадобитись у протистоянні з Китаєм.

“Якщо ми збираємося конкурувати з Китаєм з часом, то слід мати на увазі, що битва за Україну дозволяє нам відновити нашу власну промислову базу. Ми створюємо нові енергетичні технології та впроваджуємо їх у всьому світі, будуємо нові оборонні технології, працюємо у сфері ІТ. Все це включено у пакет додаткового фінансування і це зробить нас більш спроможними захищати Тайвань”, – пояснив він.

Нагадаємо, на днях президент США Джо Байден оголосив намір попросити у Конгресу найбільший в історії пакет фінансування допомоги для України на суму близько 100 мільярдів доларів. Такої допомоги Києву мало б вистачити до початку 2025 року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.