Джо Байден хоче запросити у Конгресу США 100 мільярдів доларів на підтримку України – The Telegraph

Президент США має намір попросити у Конгресу найбільший в історії пакет фінансування допомоги для України на суму близько 100 мільярдів доларів. Такої допомоги Києву мало б вистачити до початку 2025 року.

Байден розглядає “одноразовий” законопроєкт про витрати на фінансування війни в Україні до наступних президентських виборів. Його мета – вийти з напруженої ситуації у відносинах з республіканцями, повідомляє видання з посиланням на власні джерела.

“Деякі чиновники вважають, що прийняття єдиного пакету, розмір якого може досягати 100 мільярдів доларів, може дати адміністрації Байдена найкращі шанси забезпечити фінансування війни до виборів у листопаді наступного року”, – пише The Telegraph. В медіа додають, що ідею “великого пакету” підтримує більшість в адміністрації. 

Водночас Білий дім “не прийматиме ніяких рішень про те, чи робити один великий пакет або про те, яким буде його розмір”, аж поки не відбудуться вибори на заміну спікера Палати представників.

Джерела видання також заявляють, що великий пакет фінансування війни до листопада 2024 року є “одним з варіантів”, які наразі знаходяться на розгляді.

В тому разі, якщо дійде до голосування Палати представників, воно може мати успіх. Швидше за все, голосування пройде за підтримки майже всіх демократів і близько половини представників республіканців. Більшість сенаторів також підтримують фінансування України.

Нагадаємо, на минулому тижні Кевіна Маккарті, який підтримував Україну, усунули з посади спікера Палати представників Конгресу США.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.