У Білорусі могли розмістити ядерну зброю – WSJ

За 40 км від литовського кордону росія могла розмістити у Білорусі тактичне ядерне озброєння. Таке припущення зробили автори західного видання The Wall Street Journal.

WSJ посилається на заяву Олександра Лукашенка, зроблену минулого місяця. Йшлося про те, що рф “завершила” розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі. Американські чиновники не розкривають розвідданих щодо ядерної зброї на території Білорусі, “і цілком можливо, що Лукашенко блефує”, повідомляють у статті.

Автори також зауважили, що влітку радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван підтверджував, що російський диктатор почав “робити кроки з розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі”. Тоді ж у розвідувальному управлінні Міністерства оборони США сказали, що зважають на заяви Путіна щодо відправлення в Білорусь ядерної зброї.

Федерація американських учених використовуючи інструменти OSINT-аналітики зробила припущення, що відповідне озброєння могли б розмістити у Білорусі на авіабазі “Ліда”. Вона розташована у Гродненській області за 40 км від кордону з Литвою. Там є літаки Су-25, які можуть нести тактичну ядерну зброю.

Водночас моніторингова група “Беларускі Гаюн” звертає увагу на те, що стаття WSJ не містить доказів присутності тактичної ядерної зброї в Білорусі.

Влітку Путін заявляв, що рф буде розміщувати тактичну ядерну зброю у Білорусі. Наприкінці грудня Лукашенко стверджував, що постачання ядерної зброї в Білорусь закінчилося восени. Але це можуть бути заяви для залякування Заходу.

Нагадаємо, восени Білорусь отримала російські “Іскандери“, якими можна бити по північній та центральній Україні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.