У Балтійську (Піллау) відзначають 30-річний ювілей православної колонізації Східної Прусії

Командувач російського Балтійського флоту адмирал Олександр Носатов та Архієпископ Калінінградський і Балтійський Серафим очолили святкування 30-річчя побудови на теренах колишньої Східної Прусії Свято-Георгіївського храму – так званого “Морського собору”.

“Церковний політрука” владику Серафима на урочистому мітингу нагороджено відзнакою “Во славу флота Российского” 2 ступеню, як відзначається, “за великий внесок у духовне виховання та зміцнення православної віри” у воєнних моряків”.

Командувач Балтійського флоту прямо заявив про колонізаторську місію собору на колишній німецькій території, відзначивши “безцінний внесок храму в зміцнення устоїв православ’я серед захисників вітчизни в найзахіцднішому регіоні Росії”. 

Урочистості виявилися яскравою демонстрацією злиття силових структур РФ і РПЦ в єдиний інструмент агресивної державницької пропаганди.  Нагадаємо, що до 1946 року місто Балтійськ, нині найбільша база російського ВМФ на Балтиці, мав назву Піллау. Він був останнім пунктом оборони німецьких військ у Східній Прусії.