Ізраїль заперечує причетність до удару по лікарні Аль-Ахлі – The Guardian

У Секторі Гази заявляють, що ракетну атаку по лікарні, внаслідок якої загинуло близько 800 людей здійснив Ізраїль. В Ізраїлі заявляють – що їхні війська не причетні до удару. Про це повідомляє The Guardian.

Підпорядкований угрупованню ХАМАС спікер Міністерства охорони здоров’я Палестини заявив, що внаслідок удару загинуло понад 800 осіб. Ще сотні людей можуть бути під завалами.

Водночас в Ізраїлі заперечують цілеспрямований удар. Розвідка країни вказує на “невдалий запуск ракети палестинськими бойовиками”.

“Розвідувальні дані з багатьох джерел, які ми маємо, вказують на те, що Ісламський Джихад відповідальний за невдалий запуск ракети, яка влучила в лікарню в Газі”, – заявили в Армії оборони Ізраїлю. 

Він додав, що аналіз оперативних систем ЦАХАЛ вказує на те, що шквал ракет був випущений терористами в Газі. Він пройшов у безпосередньо близько від лікарні Аль-Ахлі в Газі. Це відбулося саме в той момент, коли був уражений госпіталь.

“Ми не завдавали ударів по цій лікарні. Ми навмисно не завдаємо ударів по чутливих об’єктах, і точно не по лікарнях. Ми добре знаємо про присутність цивільних осіб”, – сказав представник Армії оборони Ізраїлю Джонатан Конрікус. Про це пише The Guardian з посиланням на інтерв’ю CNN.

Телеканал “i24NEWS” також повідомив про те, що удар міг бути наслідком невдалого запуску ракети зі сторони ХАМАСу. Такої ж думки дотримуються OSINT-аналітики. Вони припускають, що на опублікованих кадрах із Гази, найімовірніше, видно падіння ракети ХАМАС.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв про те, що терористи палестинського руху ХАМАС запускали ракету по Ізраїлю, але вона уразила лікарню в підконтрольному їм Секторі Газа. Ймовірно, боєголовка була неякісною і дала осічку.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.