Тайвань отримає новітні ракетні установки Sky Sword II

Міністерство оборони Тайваню анонсувало, що на початку наступного тижня армія країни отримає мобільні ракетні установки Sky Sword II.

Йдеться про 19 одиниць даної зброї в рамках програми з підвищення бойових можливостей Тайваню на морі і в повітрі. У межах програми передбачається фінансування виготовлення ракетного озброєння на суму в понад $770 млн за 2022-2026 роки.

Відомо, що за 2022 рік Тайвань отримав 800 ракет різних типів. Міністерство оборони очікує на 1000 ракет цьогоріч. Дані заходи здійснюються на фоні погроз Китаю здійснити напад на острів.

Мобільна ракетна установка Sky Sword II вперше публічно продемонстрована в 2019 році. Виготовляється тайванським Національним інститутом науки і технологій Чун-Шань. В основі даного озброєння лежить ракета Sky Sword II (вона ж TC-2) та її різні модифікації. В якості шасі для цієї ракети виступає німецька вантажівка MAN. Робота установки здійснюється в парі з радаром CS/MPQ-90 Bee Eye.

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2023 року Тайвань заявив про наміри провести військові навчання з відбиття китайського вторгнення.